| INVENTORY ID | 12355000000 |
| TITLE | 220 KVA, 460V PRI, 460/266 V SEC, GENERAL ELECTRIC OUTDOOR TRANSFORMER - $1,735.00 |
| RATING | 220 |
| PRIMARY VOLTAGE | 460 |
| SECONDARY VOLTAGE | 460 / 266 |
| MANUFACTURER | GENERAL ELECTRIC |
| PHASE | 3 |
| HERTZ | 60 |
| TAPS ABOVE AND BELOW | 2 TAP ABOVE, 2 TAPS BELOW |
| TAPS VOLTAGES | 481 - 438 |
| IMPEDANCE | 5.5 |
| TYPE | DRY |
| WEIGHT | 1,030 |
| SERIAL NUMBER | 9T23B4012G22 |
| TEMPERATURE RISE | 150 |
| DEPTH | 28 1/2" |
| WIDTH | 38" |
| HEIGHT | 48" |
| MEGGER | 30 MM |