| INVENTORY ID | 12341400000 |
| TITLE | 100 AMP, NEMA 6, SQUARE-D, MHS11 CLASS 6140, MANUAL MAGNETIC DISCONNECT SWITCH |
| MANUFACTURER | SQUARE-D |
| AMPS | 100 |
| NEMA SIZE | 6 |
| CLASS | N/A |
| POLE | 2 |
| CONTACTOR TYPE | MHS11 CLASS 6140 |
| HEIGHT | 48" |
| WIDTH | 30" |
| DEPTH | 20" |
| WIRING DIAGRAM | B10977854 |
| VOLTAGE | 230 |