| INVENTORY ID | 12336100000 |
| TITLE | 26" x 42" WINKLE/CUTLER HAMMER RECTANGULAR LIFTING MAGNET $12,870 |
| WIDTH | 26" |
| LENGTH | 42" |
| MANUFACTURER | WINKLE/CUTLER HAMMER |
| HOT AMPS | 13.50 |
| COLD AMPS | 19.40 |
| VOLTAGE | 230 |
| OHM | 11.86 @ 86 DEGREE |
| CONSTRUCTION | BOLTED |
| WEIGHT | 2,860 |
| CHAINS | NO |