| INVENTORY ID | 12333000000 |
| TITLE | 908, P&H, DOUBLE SHAFT, EDDY CURRENT MAGNATORQUE BRAKE |
| SIZE OR MODEL | 908 |
| MANUFACTURER | P&H |
| SHAFT TYPE | DOUBLE |
| SHAFT DIAMETER | 2 3/4" |
| SHAFT LENGTH | 4" |
| OHMS | 5.03 |
| LIST OR SERIAL NUMBER | N/A |
| VOLTAGE | 230 |
| AMPS | N/A |
| WITH ALTERNATOR | NO |
| DIAMETER OPP DRIVE | 2 3/4" |
| LENGTH OPP DRIVE | 4" |