| INVENTORY ID | 12332000000 |
| TITLE | 200 HP, 3575 RPM, 460 VOLT, SIEMENS, 447TS, AC INDUCTION MOTOR |
| HORSEPOWER | 200 |
| SPEED NAMEPLATE | 3575 |
| VOLTAGE | 460 |
| MANUFACTURER | SIEMENS |
| FRAME | 447TS |
| ENCLOSURE | TEFC |
| SHAFT | SESS |
| DESIGN | B |
| CODE | G |
| TYPE | SD100 |
| INSULATION CLASS | B |
| BEARINGS | A/F |
| SERVICE FACTOR | 1.15 |
| PHASE | 3 |
| FREQUENCY | 60 |
| AMPERAGE | 216 |
| SERIAL NUMBER OR ID NUMBER | B12T0329NPI1 |
| MODEL NUMBER OR STYLE NUMBER | 1LE23214DA312AA3 |
| WEIGHT | 1,695 |
| DUTY | CONT |
| TEMPERATURE RISE | 40 |
| CAST IRON FRAME | YES |
| CAST ALUM FRAME | NO |
| LEADS FACING DRIVE END | RIGHT |
| SHAFT HEIGHT | 10 3/4" |
| DRIVE SHAFT DIAMETER | 2 3/8" |
| DRIVE SHAFT LENGTH | 4 3/4" |
| BRAKE SHAFT DIAMETER | N/A |
| BRAKE SHAFT LENGTH | N/A |