| INVENTORY ID | 12331100000 |
| TITLE | AS-708-01, DYNAMATIC, DOUBLE SHAFT, EDDY CURRENT MAGNATORQUE BRAKE |
| SIZE OR MODEL | AS-708-01 |
| MANUFACTURER | DYNAMATIC |
| SHAFT TYPE | DOUBLE |
| SHAFT DIAMETER | 2" |
| SHAFT LENGTH | 4 3/8" |
| OHMS | 3.22 |
| LIST OR SERIAL NUMBER | OMO-140005-0706 |
| VOLTAGE | 55 |
| AMPS | 13.5 HOT DC |
| WITH ALTERNATOR | NO |
| DIAMETER OPP DRIVE | 2" |
| LENGTH OPP DRIVE | 4 3/8" |