![]()
| INVENTORY ID | 12330500000 |
| TITLE | 10" BRAKE WHEEL (R), CRANE BRAKE WHEEL |
| DIAMETER | 10" |
| AISE | NON-AISE |
| FACE WIDTH "F" | 4 1/4" |
| HUB OFFSET "O" | 3 1/8" |
| HUB LENGTH "H" | 4 1/2" |
| BORE DIAMETER "B" | 2 3/4" |
| BORE TAPER PER FOOT | 6" |
| KEYWAY WIDTH "S" | 3/4" |
| KEYWAY DEPTH "T" | 1/4" |