| INVENTORY ID | 12318400000 |
| TITLE | QTY. (2) 125 HP, 1785 RPM, 460 VOLT, WEG, 280S/M AC INVERTER DUTY MOTOR |
| HORSEPOWER | 125 |
| SPEED | 1785 |
| VOLTAGE | 460 |
| MANUFACTURER | WEG |
| FRAME | 280S/M |
| ENCLOSURE | TEFC |
| SHAFT | SESS |
| CODE | H |
| INSULATION CLASS | F |
| BEARINGS | A/F |
| SERVICE FACTOR | 1.25 |
| PHASE | 3 |
| FREQUENCY | 50/60 |
| AMPERAGE | 139 @ 60 CYCLE |
| SERIAL NUMBER OR ID NUMBER | 23MAY20181043828494 |
| MODEL NUMBER OR STYLE NUMBER | 0901BET3Y280 S/M-W22 |
| WEIGHT | 1.828 |
| DUTY | CONT |
| TEMPERATURE RISE | 40 |
| CAST IRON FRAME | YES |
| CAST ALUM FRAME | NO |
| LEADS FACING DRIVE END | LEFT |
| SHAFT HEIGHT | 11 1/2" |
| DRIVE SHAFT DIAMETER | 3" |
| DRIVE SHAFT LENGTH | 5 1/2" |
| BRAKE SHAFT DIAMETER | N/A |
| BRAKE SHAFT LENGTH | N/A |