| INVENTORY ID | 123172000000 |
| TITLE | 125 HP, 3570 RPM, 460 VOLT, WEG, 44415TS, AC INVERTER DUTY MOTOR |
| HORSEPOWER | 125 |
| SPEED | 3570 |
| VOLTAGE | 460 |
| MANUFACTURER | WEG |
| FRAME | 44415TS |
| ENCLOSURE | TEFC |
| SHAFT | SESS |
| DESIGN | B |
| CODE | G |
| INSULATION CLASS | F |
| BEARINGS | A/F |
| SERVICE FACTOR | 1.15 |
| PHASE | 3 |
| FREQUENCY | 60 |
| AMPERAGE | 134 |
| SERIAL NUMBER OR ID NUMBER | 1045951966 |
| MODEL NUMBER OR STYLE NUMBER | 12536ET36G444TS/WZZ |
| WEIGHT | 1,625 |
| DUTY | CONT |
| TEMPERATURE RISE | 40 |
| CAST IRON FRAME | YES |
| CAST ALUM FRAME | NO |
| LEADS FACING DRIVE END | RIGHT |
| SHAFT HEIGHT | 10 1/4" |
| DRIVE SHAFT DIAMETER | 2 3/8" |
| DRIVE SHAFT LENGTH | 4 5/8" |
| BRAKE SHAFT DIAMETER | N/A |
| BRAKE SHAFT LENGTH | N/A |