![]()
| INVENTORY ID | 12314100000 |
| TITLE | 10" BRAKE WHEEL (R) , CRANE BRAKE WHEEL |
| DIAMETER | 10" |
| AISE | YES |
| MOTOR BORE | 603 |
| FACE WIDTH "F" | 3 3/4" |
| HUB OFFSET "O" | 4 1/2" |
| HUB LENGTH "H" | 3 1/2" |
| BORE DIAMETER "B" | 2" |
| BORE TAPER PER FOOT | 1 1/4" |
| KEYWAY WIDTH "S" | 1/2" |
| KEYWAY DEPTH "T" | 1/4" |