| INVENTORY ID | 12301100000 |
| TITLE | QTY. (3) 40 HP, 1780/2670 RPM, 460 VOLT, BALDROR-RELIANCE, 324T, AC INVERTER DUTY MOTOR |
| HORSEPOWER | 40 |
| SPEED | 1780 |
| SPEED SYNCHRONOUS | 2670 |
| VOLTAGE | 460 |
| MANUFACTURER | BALDOR-RELIANCE |
| FRAME | 324T |
| ENCLOSURE | TEFC |
| SHAFT | SESS |
| DESIGN | A |
| TYPE | P |
| INSULATION CLASS | F |
| BEARINGS | A/F |
| SERVICE FACTOR | 1.00 |
| PHASE | 3 |
| FREQUENCY | 60/90 |
| AMPERAGE | 49.8/47.4 |
| SERIAL NUMBER OR ID NUMBER | B49580-010-001 |
| MODEL NUMBER OR STYLE NUMBER | N/A |
| WEIGHT | 802 |
| DUTY | CONT |
| TEMPERATURE RISE | AMB 40 DEGREE CELCIUS |
| CAST IRON FRAME | YES |
| CAST ALUM FRAME | NO |
| LEADS FACING DRIVE END | LEFT |
| SHAFT HEIGHT | 8" |
| DRIVE SHAFT DIAMETER | 2 1/8" |
| DRIVE SHAFT LENGTH | 5" |
| BRAKE SHAFT DIAMETER | N/A |
| BRAKE SHAFT LENGTH | N/A |