| INVENTORY ID | 12301000000 |
| TITLE | 20 HP, 1775/2660 RPM, 460 VOLT, RELIANCE, 256T, AC INVERTER DUTY MOTOR |
| HORSEPOWER | 20 |
| SPEED | 1775 |
| SPEED SYNCHRONOUS | 2660 |
| VOLTAGE | 460 |
| MANUFACTURER | RELIANCE |
| FRAME | 256T |
| ENCLOSURE | TEFC |
| SHAFT | DESS |
| DESIGN | A |
| TYPE | P |
| INSULATION CLASS | F |
| BEARINGS | A/F |
| SERVICE FACTOR | 1.00 |
| PHASE | 3 |
| FREQUENCY | 60/90 |
| AMPERAGE | 25.5/23.3 |
| SERIAL NUMBER OR ID NUMBER | 6934109-001 |
| MODEL NUMBER OR STYLE NUMBER | L001LH |
| WEIGHT | 415 |
| DUTY | CONT |
| TEMPERATURE RISE | AMB 40 DEGREE CELCIUS |
| CAST IRON FRAME | YES |
| CAST ALUM FRAME | NO |
| LEADS FACING DRIVE END | RIGHT |
| SHAFT HEIGHT | 7" |
| DRIVE SHAFT DIAMETER | 1 7/8" |
| DRIVE SHAFT LENGTH | 4 1/8" |
| BRAKE SHAFT DIAMETER | 1 7/8" |
| BRAKE SHAFT LENGTH | 4 1/8" |