| INVENTORY ID | 12296300000 |
| TITLE | 146A, P&H, DOUBLE SHAFT, EDDY CURRENT MAGNATORQUE BRAKE |
| SIZE OR MODEL | 146A |
| MANUFACTURER | P&H |
| SHAFT TYPE | DOUBLE |
| SHAFT DIAMETER | 2 5/8" |
| SHAFT LENGTH | 4" |
| OHMS | 2.2 |
| LIST OR SERIAL NUMBER | 273534 8/99 - MFG# 5100-784-21 |
| VOLTAGE | N/A |
| AMPS | N/A |
| WITH ALTERNATOR | NO |
| DIAMETER OPP DRIVE | 2 5/8" |
| LENGTH OPP DRIVE | 3 7/8" |