| INVENTORY ID | 12295800000 |
| TITLE | 125 HP, 1182 RPM, MARATHON, 445TPA, AC VERTICAL PUMP MOTOR WITH HOLLOW SHAFT WITH RATCHET |
| HP | 125 |
| RPM | 1182 |
| VOLTAGE 1 | 460 |
| MANUFACTURER | MARATHON |
| FRAME | 445TPA |
| ENCLOSURE | WPI |
| SHAFT TYPE | HOLLOW WITH RACHET |
| DESIGN | B |
| CODE | F |
| TYPE | TDR |
| UPPER BEARINGS | 2X7222BG |
| LOWER BEARINGS | 6314C3 |
| SERVICE FACTOR | 1.15 |
| PHASE | 3 |
| HERTZ | 60 |
| AMPS | 140.6 |
| SERIAL/ID NUMBER | 7907003 |
| MODEL/STYLE NUMBER | 5J4454VTDB7086R115T |
| WEIGHT | 1,705 |
| DUTY | CONT |
| DEGREE TEMP RISE | 40 |
| FLANGE DIAMETER | 20" |
| DIAMETER CTR TO CTR | 14 3/4" |
| DIAMETER OF HOLE | 5/8" |
| DRIVE SHAFT DIAMETER | N/A |
| DRIVE SHAFT LENGTH | N/A |