| INVENTORY ID | 12293200000 |
| TITLE | CUTLER HAMMER, BRIDGE, CIRCULAR TYPE A, 5 SPEED, MASTER SWITCH CRANE CONTROLLER |
| MANUFACTURER | CUTLER HAMMER |
| MOTION | BRIDGE |
| TYPE | CIRCULAR TYPE A |
| SPEED | 5 |
| VOLTS | 600 VOLTS MAX |
| ENCLOSURE | YES |
| STYLE | OLD STYLE |
| HEIGHT | 10" |
| WIDTH | 13" |
| LENGTH | 12" |