| INVENTORY ID | 12291300000 |
| TITLE | HUBBELL, NEMA 2, TROLLEY, DC CRANE CONTROL PANEL |
| MANUFACTURER | HUBBELL |
| NEMA SIZE | 2 |
| HOIST / BRIDGE / TROLLEY | TROLLEY |
| TYPE | 79616-001 |
| VOLTS | 440 |
| NUMBER OF SPEEDS | 5 |
| ENCLOSURE | YES |
| CABINET HEIGHT | 68" |
| CABINET WIDTH | 42" |
| CABINET DEPTH | 18" |
| WIRING DIAGRAM | C-79617-001 |