| INVENTORY ID | 12284900000 |
| TITLE | 750 KW, 4160 VOLT AC INPUT, 250 VOLT DC OUTPUT, RAPID POWER TECHNOLOGIES, AC/DC RECTIFIER |
| POWER RATING | 750 |
| AC INPUT VOLTAGE | 4160 |
| DC OUTPUT VOLTAGE | 250 |
| AC AMPS | 112 |
| DC AMPS | 3000 |
| MANUFACTURER | RAPID POWER TECHNOLOGIES |
| SERIAL NUMBER | 588186 |
| PHASE | 3 |
| HERTZ | 60 |
| DUTY | CONT |
| HEIGHT | 81" |
| WIDTH | 72" |
| LENGTH | 60" |