![]()
| INVENTORY ID | 12281000000 |
| TITLE | 2408A, P&H, DOUBLE SHAFT, EDDY CURRENT MAGNATORQUE BRAKE |
| SIZE OR MODEL | 2408A |
| MANUFACTURER | P&H |
| SHAFT TYPE | DOUBLE |
| SHAFT DIAMETER | 3.25" |
| SHAFT LENGTH | 6 1/2" |
| OHMS | 5.00 |
| LIST OR SERIAL NUMBER | 505771-1/13 |
| VOLTAGE | 230 |
| AMPS | 25 |
| WITH ALTERNATOR | NO |
| DIAMETER OPP DRIVE | 3.25" |
| LENGTH OPP DRIVE | 6 1/2" |