![]()
| INVENTORY ID | 12279400000 |
| TITLE | HUBBELL, NEMA 5, BRIDGE DUPLEX, DC CRANE CONTROL PANEL |
| MANUFACTURER | HUBBELL |
| NEMA SIZE | 5 |
| HOIST / BRIDGE / TROLLEY | BRIDGE DUPLEX |
| TYPE | 900 SERIES |
| VOLTS | 230 |
| NUMBER OF SPEEDS | 5 |
| ENCLOSURE | YES |
| CABINET HEIGHT | 76" |
| CABINET WIDTH | 96" |
| CABINET DEPTH | 20" |
| WIRING DIAGRAM | NO TAG |