![]()
| INVENTORY ID | 12273500000 |
| TITLE | 125 AMP, 600 VOLT, GENERAL ELECTRIC, TEL136125WL, MOLDED INSULATED CASE BREAKER - $395 |
| AMP | 125 |
| MANUFACTURER | GENERAL ELECTRIC |
| CAT | TEL136125WL |
| POLES | 3 |
| VOLTS | 600 |
| TRIPS | ADJUSTABLE - INTANTANEOUS, 100 KA @240V, 65 KA @ 480V, 25 KA @ 600V |
| HEIGHT | 6 1/2" |
| WIDTH | 4 1/4" |
| DEPTH | 4 1/2" |