![]()
| INVENTORY ID | 12273300000 |
| TITLE | 40 AMP, 600 VOLT, GENERAL ELECTRIC, TEL136040WL, MOLDED INSULATED CASE BREAKER - $245 |
| AMP | 40 |
| MANUFACTURER | GENERAL ELECTRIC |
| CAT | TEL136040WL |
| POLES | 3 |
| VOLTS | 600 |
| TRIPS | 100 KA @240V, 65 KA @ 480V, 25 KA @ 600V |
| HEIGHT | 6 1/4" |
| WIDTH | 4 1/4" |
| DEPTH | 4 1/2" |