![]()
| INVENTORY ID | 12272500000 |
| TITLE | 30 AMP, 600 VOLT, GENERAL ELECTRIC, THED136030, MOLDED INSULATED CASE BREAKER - $195 |
| AMP | 30 |
| MANUFACTURER | GENERAL ELECTRIC |
| CAT | THED136030 |
| POLES | 3 |
| VOLTS | 600 |
| TRIPS | 65 KA @240V, 25 KA @ 480V, 18KA @ 600V |
| HEIGHT | 6 1/4" |
| WIDTH | 6" |
| DEPTH | 4" |