![]()
| INVENTORY ID | 12272400000 |
| TITLE | 800 AMP, 600 VOLT, GENERAL ELECTRIC, TKM836F000, MOLDED INSULATED CASE BREAKER - $895 |
| AMP | 800 |
| MANUFACTURER | GENERAL ELECTRIC |
| CAT | TKM836F000 |
| POLES | 3 |
| VOLTS | 600 |
| TRIPS | ADJUSTABLE 22KA @ 600V, 42 KA @ 240V, 30 KA @ 480V |
| HEIGHT | 16" |
| WIDTH | 8 1/2" |
| DEPTH | 6" |