![]()
| INVENTORY ID | 12271900000 |
| TITLE | 100 AMP, 480 VOLT, GENERAL ELECTRIC, TED134100, MOLDED INSULATED CASE BREAKER - $345 |
| AMP | 100 |
| MANUFACTURER | GENERAL ELECTRIC |
| CAT | TED134100 |
| POLES | 3 |
| VOLTS | 480 |
| TRIPS | ADJUSTABLE 18K@ 240V, 14K @480V - THERMAL MAGNETIC TRIPS LONG TERM AND INSTANTANEOUS |
| HEIGHT | 6 1/2" |
| WIDTH | 4" |
| DEPTH | 4" |