![]()
| INVENTORY ID | 12271700000 |
| TITLE | 50 AMP, 600 VOLT, WESTINGHOUSE, HMCP050K2C SERIES C, MOLDED INSULATED CASE BREAKER - $345 |
| AMP | 50 |
| MANUFACTURER | WESTINGHOUSE |
| CAT | HMCR05OK2C SERIES C |
| POLES | 3 |
| VOLTS | 600 |
| TRIPS | ADJUSTABLE, 150-500A |
| HEIGHT | 6" |
| WIDTH | 4" |
| DEPTH | 3 1/2" |