| INVENTORY ID | 12270100000 |
| TITLE | HUBBEL, NEMA 6, HOIST, DC CRANE CONTROL PANEL |
| NEMA SIZE | 6 |
| MANUFACTURER | HUBBELL |
| HOIST / BRIDGE / TROLLEY | HOIST |
| TYPE | 5210 |
| AMPS | 600 |
| VOLTS | 230 |
| NUMBER OF SPEEDS | 6 |
| ENCLOSURE | YES |
| CABINET HEIGHT | 80" |
| CABINET WIDTH | 68" |
| CABINET DEPTH | 24" |
| WIRING DIAGRAM | HC4111026501 |