![]()
| INVENTORY ID | 12258600000 |
| TITLE | 105, P&H, DOUBLE STRAIGHT SHAFT, EDDY CURRENT MAGNATORQUE BRAKE |
| SIZE OR MODEL | 105 |
| MANUFACTURER | P&H |
| SHAFT TYPE | DOUBLE STRAIGHT |
| SHAFT DIAMETER | 2 3/8" |
| SHAFT LENGTH | 3 1/2" |
| OHMS | 3.1 |
| LIST OR SERIAL NUMBER | RW101139A |
| VOLTAGE | 230 |
| AMPS | 16 |
| WITH ALTERNATOR | NO |
| DIAMETER OPP DRIVE | 2 3/8" |
| LENGTH OPP DRIVE | 3 1/2" |