![]()
| INVENTORY ID | 12254400000 |
| TITLE | 1412, P&H, DOUBLE STRAIGHT SHAFT, EDDY CURRENT MAGNATORQUE BRAKE |
| SIZE OR MODEL | 1412 |
| MANUFACTURER | P&H |
| SHAFT TYPE | DOUBLE STRAIGHT |
| SHAFT DIAMETER | 2 7/8" |
| SHAFT LENGTH | 4 5/8" |
| OHMS | 6.1 |
| LIST OR SERIAL NUMBER | 273510 |
| VOLTAGE | 230 |
| AMPS | 20 |
| WITH ALTERNATOR | NO |
| DIAMETER OPP DRIVE | 2 7/8" |
| LENGTH OPP DRIVE | 4 5/8" |