| INVENTORY ID | 12240700000 |
| TITLE | 50 TON, DRAFTO ROTO HOOK, 6 SHEAVE, 7/8" CABLE, DC ROTATING HOOK BLOCK |
| CAPACITY | 50 |
| NUMBER OF SHEAVES | 6 |
| CABLE SIZE | 7/8 |
| SHEAVE DIAMETER | 29" OUT 30" INSIDE |
| THROAT OPENING | 7 1/4" |
| MANUFACTURER | DRAFTO ROTO HOOK |
| WEIGHT | 7,530 |
| ADDITIONAL COMMENTS | DC - MODEL 75-3637, ROTO HOOK SERIAL # R1025 |
| CONDITION OF EQUIPMENT | GOOD |
| COMMENTS ON EQUIPMENT CONDITION | COND OF HOOK: GOOD, THROAT OPENING: GOOD |