| INVENTORY ID | 12238100000 |
| TITLE | QTY (2) 10 HP, 1150/1700 RPM, 500V, RELIANCE, ABO328ATZ, STAB SHUNT, USED DC MOTOR |
| HORSEPOWER | 10 |
| SPEED | 1150 |
| SPEED 2 | 1700 |
| VOLTAGE | 500 |
| MANUFACTURER | RELIANCE |
| FRAME | ABO328ATZ |
| TYPE | TR |
| WINDING | STAB SHUNT |
| ENCLOSURE | TENV |
| SHAFT | SESS |
| AMPERAGE | 17 |
| DUTY | CONT |
| BEARINGS | A/F |
| FIELD VOLTAGE | 240 |
| FIELD AMPERAGE | 1.02 / .65 |
| FIELD RESISTANCE | N/A |
| DEGREE OF TEMPERATURE RISE | 40 |
| SERIAL NUMBER OR ID NUMBER | 9KA846862-TL |
| MODEL NUMBER OR STYLE NUMBER | N/A |
| SERVICE FACTOR | 1.0 |
| INSULATION CLASS | F |
| POWER SUPPLY CODE | C |
| WEIGHT | 845 |
| DRIVE SHAFT DIMENSION | 2 3/8" |
| DRIVE SHAFT LENGTH | 5" |
| SHAFT HEIGHT | 8 1/2" |
| MOTOR LENGTH | 35" |
| WIDTH BETWEEN FEET | 12" |
| LENGTH BETWEEN FEET | 16" |