| INVENTORY ID | 12237400000 |
| TITLE | 200 HP, 3565 RPM, 460 VOLT, RELIANCE 445TS, INVERTER DUTY AC MOTOR |
| HORSEPOWER | 200 |
| VOLTAGE | 460 |
| MANUFACTURER | RELIANCE |
| FRAME | 445TS |
| ENCLOSURE | TEFV |
| SHAFT | SESS |
| BEARINGS | A/F |
| PHASE | 3 |
| FREQUENCY | 60 |
| MODEL NUMBER OR STYLE NUMBER | 1MAF40221-G27P |
| WEIGHT | 1,390 |
| CAST IRON FRAME | YES |
| CAST ALUM FRAME | NO |
| LEADS FACING DRIVE END | LEFT |
| SHAFT HEIGHT | 10 1/2" |
| DRIVE SHAFT DIAMETER | 2 3/8" |
| DRIVE SHAFT LENGTH | 4 3/4" |