![]()
| INVENTORY ID | 12233100000 |
| TITLE | CUTLER HAMMER, NEMA 3, BRIDGE, DC CRANE CONTROL PANEL |
| MANUFACTURER | CUTLER HAMMER |
| NEMA SIZE | 3 |
| HOIST / BRIDGE / TROLLEY | BRIDGE |
| TYPE | 900 |
| AMPS | 100 |
| VOLTS | 230 / 260 AMPS |
| NUMBER OF SPEEDS | 5 |
| ENCLOSURE | YES |
| CABINET HEIGHT | 74" |
| CABINET WIDTH | 32" |
| CABINET DEPTH | 18" |
| WIRING DIAGRAM | 2566 |