![]()
| INVENTORY ID | 12232700000 |
| TITLE | CUTLER HAMMER, PLUB & REVERSE, TYPE F, 5 SPEED, MASTER SWITCH CRANE CONTROLLER |
| MANUFACTURER | CUTLER HAMMER |
| MOTION | PLUG & REVERSE |
| TYPE | F |
| SPEED | 5 |
| VOLTS | 230 |
| ENCLOSURE | YES |
| STYLE | VERTICAL / NEW |
| HEIGHT | 21 1/2" |
| WIDTH | 5" |
| LENGTH | 6 1/2" |