| INVENTORY ID | 12230900000 |
| TITLE | 17" BRAKE WHEEL, CRANE BRAKE WHEEL |
| DIAMETER | 17" |
| AISE | NON-AISE |
| FACE WIDTH "F" | 6 1/2" |
| HUB OFFSET "O" | 4" |
| HUB LENGTH "H" | 5" |
| BORE DIAMETER "B" | 4 3/8" |
| BORE TAPER PER FOOT | STRAIGHT BORE |
| KEYWAY WIDTH "S" | 1" |
| KEYWAY DEPTH "T" | 1/2" |