| INVENTORY ID | 12230800000 |
| TITLE | 13" BRAKE WHEEL, CRANE BRAKE WHEEL |
| DIAMETER | 13" |
| AISE | AISE |
| MOTOR BORE | 610 |
| FACE WIDTH "F" | 5 3/4" |
| HUB OFFSET "O" | 5 3/8" |
| HUB LENGTH "H" | 4 1/2" |
| BORE DIAMETER "B" | 3 1/4" |
| BORE TAPER PER FOOT | 1 1/4" |
| KEYWAY WIDTH "S" | 3/4" |
| KEYWAY DEPTH "T" | 1/4" |