| INVENTORY ID | 12227400000 |
| TITLE | 325 HP, 1785 RPM, 460V, SIEMENS, 315L, AC VERTICAL PUMP MOTOR WITH SOLID SHAFT |
| HP | 325 |
| RPM | 1785 |
| VOLTAGE 1 | 460 |
| MANUFACTURER | SIEMENS |
| FRAME | 315L |
| ENCLOSURE | TEFC |
| SHAFT TYPE | SOLID NO RACHET |
| DESIGN | A |
| TYPE | JUE |
| SERVICE FACTOR | 1.15 |
| PHASE | 3 |
| HERTZ | 60 |
| AMPS | 340 |
| WEIGHT | 3,500 |
| DUTY | CONT |
| DEGREE TEMP RISE | 40 |
| FLANGE DIAMETER | 31 |
| DIAMETER CTR TO CTR | 29" |
| DIAMETER OF HOLE | 7/8" |
| DRIVE SHAFT DIAMETER | 7/8" |
| DRIVE SHAFT LENGTH | 3 3/8" |