| INVENTORY ID | 12226100000 |
| TITLE | 130 AMP, NEMA 4, HUBBELL, BULL 4290, MANUAL MAGNETIC DISCONNECT SWITCH |
| MANUFACTURER | HUBBELL |
| AMPS | 130 |
| NEMA SIZE | 4 |
| CLASS | 4290 |
| POLE | 2 |
| CONTACTOR TYPE | HUBBELL |
| HEIGHT | 32" |
| WIDTH | 22" |
| DEPTH | 13" |
| WIRING DIAGRAM | DWG # B-26904 |
| VOLTAGE | 230 |