![]()
| INVENTORY ID | 12216100000 |
| TITLE | 8" GENERAL ELECTRIC, SHUNT, IC9528, SHUNT, COIL #F1D176G1A, DC BRAKE |
| SIZE | 8" |
| MANUFACTURER | GENERAL ELECTRIC |
| COIL TYPE | SHUNT |
| TYPE OR BULLETIN | IC9528 |
| COIL NUMBER | F1D176G1A |
| HORSEPOWER AT 30 MINUTE | N/A |
| RESISTANCE | 15.32 |
| VOLTAGE | 230 |
| DUTY | CONT |