| INVENTORY ID | 12207900000 |
| TITLE | SIZE 4.5 FLEX FULL COUPLING BORED FOR 616 MOTOR |
| SIZE | 4.5 |
| MANUFACTURER | UNKNOWN |
| TYPE | FLEX |
| BORE DIAMETER | STRAIGHT SIDE 4 5/8", TAPERED SIDE 4 1/2" |
| BORED FOR MOTOR FRAME | 616 |
| HALF OR FULL COUPLING | FULL |
| FLANGE DIAMETER | 13.5" |
| NO. OF BOLT HOLES | 10 |
| BOLT CIRCLE | 12" |
| BOLT TYPE | EXPOSED |
| KEYWAY SIZE | STRAIGHT SIDE 1 1/8" X 1/4", TAPERED 1 1/4" X 5/8" |