| INVENTORY ID | 12198400000 |
| TITLE | 450 HP, 1180 RPM, 460 VOLT, WESTINGHOUSE, 6809-P24, AC VERTICAL PUMP MOTOR WITH HOLLOW SHAFT |
| HP | 450 |
| RPM | 1180 |
| VOLTAGE 1 | 460 |
| MANUFACTURER | WESTINGHOUSE |
| FRAME | 6809-P24 |
| ENCLOSURE | TEFC |
| SHAFT TYPE | HOLLOW NO RACHET |
| DESIGN | N/A |
| CODE | F |
| TYPE | VSFC |
| UPPER BEARINGS | 7232BGNTN |
| LOWER BEARINGS | 6226/C3NTN |
| THRUST | N/A |
| SERVICE FACTOR | 1.15 |
| PHASE | 3 |
| HERTZ | 60 |
| AMPS | 483 |
| SERIAL/ID NUMBER | 15-84-09 |
| MODEL/STYLE NUMBER | 84F32186 |
| WEIGHT | 7300 |
| DUTY | CONT |
| DEGREE TEMP RISE | 40 |
| FLANGE DIAMETER | 24 1/2" |
| DIAMETER CTR TO CTR | 23 1/2" |
| DIAMETER OF HOLE | 3/4" |
| DRIVE SHAFT DIAMETER | 2 3/8" |