| INVENTORY ID | 12192400000 |
| TITLE | 200 HP, 3670 RPM, 460V, SIEMENS-ALLIS, 447TS, INDUCTION AC MOTOR |
| HORSEPOWER | 200 |
| SPEED NAMEPLATE | 3670 |
| VOLTAGE | 460 |
| MANUFACTURER | SIEMENS-ALLIS |
| FRAME | 447TS |
| ENCLOSURE | TEFC |
| SHAFT | SESS |
| DESIGN | B |
| CODE | G |
| TYPE | ROZ |
| INSULATION CLASS | F |
| BEARINGS | A/F |
| SERVICE FACTOR | 1.15 |
| PHASE | 3 |
| FREQUENCY | 60 |
| AMPERAGE | 226 |
| SERIAL NUMBER OR ID NUMBER | 1-5106-31986-1-1 |
| WEIGHT | 2260 |
| DUTY | CONT |
| TEMPERATURE RISE | 40 |
| CAST IRON FRAME | YES |
| CAST ALUM FRAME | NO |
| LEADS FACING DRIVE END | LEFT |
| SHAFT HEIGHT | 10 1/2" |
| DRIVE SHAFT DIAMETER | 2 3/8" |
| DRIVE SHAFT LENGTH | 5 3/8" |