| INVENTORY ID | 12191400000 |
| TITLE | 200 HP, 1780 RPM, 460V, WESTINGHOUSE, 447TP, AC VERTICAL PUMP MOTOR WITH HOLLOW SHAFT |
| HP | 200 |
| RPM | 1780 |
| VOLTAGE 1 | 460 |
| MANUFACTURER | WESTINGHOUSE |
| FRAME | 447TP |
| ENCLOSURE | TEFC |
| SHAFT TYPE | HOLLOW NO RACHET |
| DESIGN | B |
| CODE | G |
| TYPE | N/A |
| UPPER BEARINGS | 130BT02N |
| LOWER BEARINGS | 70BC03JPP3 |
| THRUST | N/A |
| SERVICE FACTOR | 60 MIN |
| PHASE | 3 |
| HERTZ | 60 |
| AMPS | 220 |
| SERIAL/ID NUMBER | 8406 |
| MODEL/STYLE NUMBER | 84C36522 |
| WEIGHT | 2500 |
| DUTY | CONT |
| DEGREE TEMP RISE | 40 |
| FLANGE DIAMETER | 16 1/2" |
| DIAMETER CTR TO CTR | 15" |
| DIAMETER OF HOLE | 5/8" |
| DRIVE SHAFT DIAMETER | 2" |