| INVENTORY ID | 12188800000 |
| TITLE | 50 HP, 1770 RPM, 460V, RELIANCE, X0320TY, AC VERTICAL PUMP MOTOR WITH SOLID SHAFT |
| HP | 50 |
| RPM | 1770 |
| VOLTAGE 1 | 460 |
| MANUFACTURER | RELIANCE |
| FRAME | X0320TY |
| ENCLOSURE | TENV |
| SHAFT TYPE | SOLID NO RACHET |
| DESIGN | N/A |
| CODE | G |
| TYPE | P |
| UPPER BEARINGS | N/A |
| LOWER BEARINGS | N/A |
| THRUST | N/A |
| SERVICE FACTOR | 1.15 |
| PHASE | 3 |
| HERTZ | 60 |
| AMPS | 64.3 |
| SERIAL/ID NUMBER | 7397694-001 |
| WEIGHT | 800 |
| DUTY | N/A |
| DEGREE TEMP RISE | N/A |
| FLANGE DIAMETER | 19" |
| DIAMETER CTR TO CTR | 17 1/2" |
| DIAMETER OF HOLE | 5/8" |
| DRIVE SHAFT DIAMETER | 2 1/2" |
| DRIVE SHAFT LENGTH | 5 1/4" |