| INVENTORY ID | 12188500000 |
| TITLE | 50 HP, 1770 RPM, 460V, BALDOR-RELIANCE, X0320TY, AC VERTICAL PUMP MOTOR WITH SOLID SHAFT |
| HP | 50 |
| RPM | 1770 |
| VOLTAGE 1 | 460 |
| MANUFACTURER | BALDOR-RELIANCE |
| FRAME | X0320TY |
| ENCLOSURE | TENV |
| SHAFT TYPE | SOLID NO RACHET |
| DESIGN | B |
| CODE | G |
| TYPE | P |
| UPPER BEARINGS | 85BJ33J30X |
| LOWER BEARINGS | 50BC03JPG3OA |
| SERVICE FACTOR | 1.15 |
| PHASE | 3 |
| HERTZ | 60 |
| AMPS | 64.3 |
| SERIAL/ID NUMBER | SUM75004-4 |
| MODEL/STYLE NUMBER | P3262701 |
| WEIGHT | 795 |
| DUTY | 15 MIN. |
| DEGREE TEMP RISE | 40 |
| FLANGE DIAMETER | 19" |
| DIAMETER CTR TO CTR | 17 1/2" |
| DIAMETER OF HOLE | 5/8" |
| DRIVE SHAFT DIAMETER | 2 1/2" |
| DRIVE SHAFT LENGTH | 5 1/4" |