| INVENTORY ID | 12186600000 |
| TITLE | 19", SQUARE-D, TYPE 5010T, SERIES, COIL #W19254A, DC BRAKE (RBO) |
| SIZE | 19" |
| MANUFACTURER | SQUARE-D |
| COIL TYPE | SERIES |
| TYPE OR BULLETIN | 5010T |
| COIL NUMBER | W19254A |
| HORSEPOWER AT 30 MINUTE | 80/105 |
| RESISTANCE | .0065 |
| VOLTAGE | 230 |
| DUTY | CONT |