| INVENTORY ID | 12185800200 |
| TITLE | 18.5" BRAKE WHEEL BORED FOR 614 MOTOR, CRANE BRAKE WHEEL |
| DIAMETER | 18.5" |
| AISE | NON-AISE |
| MOTOR BORE | 614 |
| FACE WIDTH "F" | 8 3/4" |
| HUB OFFSET "O" | 7 5/8" |
| HUB LENGTH "H" | 5" |
| BORE DIAMETER "B" | 4.250 |
| BORE TAPER PER FOOT | 1.25 / FT. |
| KEYWAY WIDTH "S" | 1" |
| KEYWAY DEPTH "T" | 7/16" - 3/8" |