| INVENTORY ID | 12180600000 |
| TITLE | 80 TON, 6 SHEAVE, CRANE DC HOOK BLOCK, HOIST BLOCK - ROTATING |
| CAPACITY | 80 |
| NUMBER OF SHEAVES | 6 |
| CABLE SIZE | 1 1/4" |
| SHEAVE DIAMETER | 41" |
| THROAT OPENING | 13" |
| WEIGHT | 9350 |
| ADDITIONAL COMMENTS | DC |
| CONDITION OF EQUIPMENT | GOOD - NEEDS C&P |