![]()
| INVENTORY ID | 12177100000 |
| TITLE | 600 AMP, NEMA 6, HUBBELL, CLASS 4245, MANUAL MAGNETIC DISCONNECT SWITCH |
| MANUFACTURER | HUBBELL |
| AMPS | 600 |
| NEMA SIZE | 6 |
| CLASS | 4245 |
| POLE | 2 |
| CONTACTOR TYPE | 5210 |
| HEIGHT | 38" |
| WIDTH | 32" |
| DEPTH | 28" |
| WIRING DIAGRAM | B-77665-001 |
| VOLTAGE | 230 |