| INVENTORY ID | 12172000000 |
| TITLE | 1600 AMP, NEMA 6, SQUARE-D, CLASS 6140, MANUAL MAGNETIC DISCONNECT SWITCH |
| MANUFACTURER | SQUARE-D |
| AMPS | 1600 ( 4 - 600 AMP CONTACTORS ) |
| NEMA SIZE | 6 |
| POLE | 2 |
| CONTACTOR TYPE | L |
| HEIGHT | 65 1/4" |
| WIDTH | 34" |
| DEPTH | 21 1/2" |
| WIRING DIAGRAM | A5-1086-008 |
| VOLTAGE | 230 |