| INVENTORY ID | 12171700000 |
| TITLE | 23" SQUARE-D, 5010T, SERIES, COIL #W23252A, DC BRAKE |
| SIZE | 23" |
| MANUFACTURER | SQUARE-D |
| COIL TYPE | SERIES |
| TYPE OR BULLETIN | 5010T |
| COIL NUMBER | W23252A |
| HORSEPOWER AT 30 MINUTE | 205 |
| RESISTANCE | .0028 |
| VOLTAGE | 230 |
| AMPERAGE | 350 |
| DUTY | CONT |